Posilování nohou na crossovém trenažéru

Chcete posilovat svaly na nohou? Zkuste crossový trenažér, trénujte pravidelně a výsledky se dostaví.

Svaly na nohou jsou velmi důležité pro celé tělo a třeba v létě i velmi na očích. Vypracované a vytrénované nohy vás "ponesou" kamkoliv a navíc skvěle vypadají!

Jak nohy posilovat?

Základem je co nejvíc nohy používat. Pokud máte možnost, choďte pěšky. Skvělá je chůze do kopce, která trénuje zvláště lýtkové svaly. Pokud máte sedavé zaměstnání a po práci děláte jen taxikáře dětem, najděte si čas na trénink ve fitku, nebo doma. A co pořídit domů?
Nejmenší posilovací pomůckou na nohy jsou steppery. Malí pomocníci s velkými výsledky. Nevýhodou může být větší zatížení kloubů. 

Trenažéry na posilování nohou

Mezi cross trenažéry, které nohy efektivně posilují, můžeme zařadit klasické rotopedy. Jejich obliba mírně klesá a nahrazují je eliptické trenažéry. Ty kromě nohou dokáží skvěle protáhnout a posílit celé tělo. 

Jsou šetrné ke kloubům, je třeba se naučit specifický eliptický pohyb. 

Alternativou jsou i běhací pásy. Jejich výhodou jsou různé programy, které přizpůsobují intenzitu tepové frekvenci a aktuálnímu stavu sportovce. Nebo mají předpřipravené programy pro různé typy tréninku. 

Svaly a trenažéry

Můžeme se na působení trenažérů podívat i z detailního pohledu na jednotlivé svaly dolních končetin.

  • běžecké pásy - především trojhlavý sval lýtkový, velký sval hýžďový a také svaly na zadní straně stehna, prakticky všechny svaly dolních končetin
  • rotopedy - celkově tvarují nohy i hýždě
  • veslovací trenažéry - všechny svalové partie, zejména nohy, záda, ruce, prsa a břicho
  • eliptikaly - zapojíte nohy, ruce, ramena i břišní svaly, tedy skutečně celé tělo

Záleží tak na vás, který trenažér si vyberete pro trénink dolních končetin.


Publikováno: 26. 6. 2016