Cvičte tak, aby vás to nebolelo
Pomohou vám crossové trenažéry, nejšetrnější trenažéry, které si můžete pořídit do domácí posilovny.
Pomohou vám crossové trenažéry, nejšetrnější trenažéry, které si můžete pořídit do domácí posilovny.
Intenzivní cvičení bolí určitým způsobem vždycky, ale jde o to, aby bolest nebyla dlouhotrvající a neměla negativní dopad na vaše zdraví. Při cvičení na trenažérech dostávají zabrat především záda a klouby.
Výjimkou jsou crossové (eliptické) trenažéry, které díky specifickému eliptickému pohybu nezatěžují tolik vaše klouby. Poznámka na okraj - pro uvolňování případných bolestí zad je ideální veslovací trenažér.
Ale zpět k elipticalu. Cvičení na něm je především mnohem komplexnější než cvičení na jiných trenažérech (s výjimkou již zmíněného veslovacího stroje). Při cvičení na elipticalu totiž zapojíte téměř celé tělo - nohy, ruce, ramena i břišní svaly.
Cross trenažér se používá i v rámci rehabilitace po úrazech dolních končetin. Tento stroj dokáže skvěle rozhýbat celé tělo. Ze začátku se zaměřujte především na výdrž a zvláště v rekonvalescenci neřešte zátěž, ale plynulost pohybu.
Pokud chcete cvičením zhubnout, je nutné cvičit aspoň 30 minut. Teprvé poté se začnou spalovat tuky. S hubnutím vám pomohou trenažéry, které mají počítačové programy na hubnutí a které měří tepovou frekvenci a vedou vás tréninkem ke snížení váhy.
Tento cross trenažér patří do rodiny inCondi, trenažérů propojitelných s tabletem. Kromě této technologické vychytávky jspu storje inCondi obvykle velmi dobře vybaveny. Výjimkou není ani ET60i - elektronicky ovládaný eliptical se 7 kg zátěžovým kolem v zadní části. Stroj disponuje vysokou stabilitou konstrukce i systémem BeltDrive, který zaručuje tichý a plynulý chod.
Tento stroj nabízí 12 uživatelských programů nebo HRC programy, které plynule přizpůsobují zátěž optimální tepové frekvenci, což vede k vyšší efektivitě při cvičení.
Publikováno: 26. 7. 2016