Cvičte tak, aby vás to nebolelo

Pomohou vám crossové trenažéry, nejšetrnější trenažéry, které si můžete pořídit do domácí posilovny.

Intenzivní cvičení bolí určitým způsobem vždycky, ale jde o to, aby bolest nebyla dlouhotrvající a neměla negativní dopad na vaše zdraví. Při cvičení na trenažérech dostávají zabrat především záda a klouby. 

Výjimkou jsou crossové (eliptické) trenažéry, které díky specifickému eliptickému pohybu nezatěžují tolik vaše klouby. Poznámka na okraj - pro uvolňování případných bolestí zad je ideální veslovací trenažér.

Ale zpět k elipticalu. Cvičení na něm je především mnohem komplexnější než cvičení na jiných trenažérech (s výjimkou již zmíněného veslovacího stroje). Při cvičení na elipticalu totiž zapojíte téměř celé tělo - nohy, ruce, ramena i břišní svaly. 

I při rehabilitacích

Cross trenažér se používá i v rámci rehabilitace po úrazech dolních končetin. Tento stroj dokáže skvěle rozhýbat celé tělo. Ze začátku se zaměřujte především na výdrž a zvláště v rekonvalescenci neřešte zátěž, ale plynulost pohybu.

Pokud chcete cvičením zhubnout, je nutné cvičit aspoň 30 minut. Teprvé poté se začnou spalovat tuky. S hubnutím vám pomohou trenažéry, které mají počítačové programy na hubnutí a které měří tepovou frekvenci a vedou vás tréninkem ke snížení váhy.

Doporučujeme Eliptický trenažér inCondi ET60i

Tento cross trenažér patří do rodiny inCondi, trenažérů propojitelných s tabletem. Kromě této technologické vychytávky jspu storje inCondi obvykle velmi dobře vybaveny. Výjimkou není ani ET60i - elektronicky ovládaný eliptical se 7 kg zátěžovým kolem v zadní části. Stroj disponuje vysokou stabilitou konstrukce i systémem BeltDrive, který zaručuje tichý a plynulý chod.

Tento stroj nabízí 12 uživatelských programů nebo HRC programy, které plynule přizpůsobují zátěž optimální tepové frekvenci, což vede k vyšší efektivitě při cvičení. 


Publikováno: 26. 7. 2016